Bramy Przemysłowe z panelem o grubości 80 mm

To bardzo ciekawa propozycja w naszej ofercie. Bramy najczęściej stosowane do przechowalni owoców i warzyw właśnie ze względu na bardzo dobre parametry termiczne. Warto przypomnieć, że standardowa grubość płaszcza bramy to 40 mm. Zdarzają się bramy innych producentów, które posiadają płaszcze o grubości 45 mm czy też 60 mm, ale grubość 80 mm to prawdziwy przełom.

Analizując współczynnik przenikania dla całej bramy, a nie dla pojedynczego panela w centralnym miejscu możemy dojść do wniosku, że parametr bramy z panelem 45 mm czy 60 mm nie wiele się różni od bramy standardowej. Dlaczego tak się dzieje? Otóż za ten stan odpowiedzialne są mostki termiczne, które istnieją pomiędzy panelami, a także sam panel, który nie przecież w całości otoczony jest blachą - opór cieplny w tym miejscu, czyli na krawędziach panela nie jest więc zbyt duży. Firma Rytrena zaproponowała więc panel o grubości 80 mm, gdzie te parametry cieplne są już odczuwalnie lepsze.
wspczynnikbramytlp80jpg
Więcej informacji na temat tego modelu bramy znajdą Państwo na naszej stronie, w zakładce: bramy do chłodni.

Przy projektowaniu takiej bramy przemysłowej trzeba pamiętać o tym, że tutaj będą panować nieco inne zasady co do wymiarów montażowych, które wiążą się z grubością płaszcza i wagą. Nadproże przy takiej bramie musi być nieco większe niż w przypadku standardowych bram TLP z płaszczem o grubości 40 mm. Zmienia się masa płaszcza więc i sprężyny wyważające muszą być większe.

W bramach do przechowalni o grubości 80 mm nie daje się zamontować drzwi przejściowych, dlatego trzeba zadbać o to, aby budynek był wyposażony w dodatkowe wejście. W tym modelu, z akcesoriów dodatkowych można jedynie zastosować okienka, ale nie są to takie okna, jakie znamy z bram standardowych. Okno jest wyposażone w trzy warstwy szyby akrylowej co również poprawia współczynnik przenikana ciepła.


oknodobramythermojpg
Kto najczęściej jest zainteresowany bramami o takiej grubości?

Z naszych obserwacji wynika, że najczęściej bramami tego typu zainteresowani są rolnicy z Lubelszczyzny jak również sadownicy z okolic Grójca. Zdarza nam się także sprzedawać bramy dla rolników z woj. pomorskiego a nawet zachodnio-pomorskiego, gdzie miejscowi rolnicy wstawiają je do przechowalni ziemniaków. Zastosowań jest bardzo wiele i każdy, komu zależy na ciepłej bramie może ją zamówić.

Warto jednak pamiętać, że jest to brama przemysłowa, nie powinniśmy tutaj oczekiwać kolorów typu "orzech", czy "złoty dąb". Brama w standardzie produkowana jest tylko w kolorze białym RAL 9016, jeżeli chcielibyśmy zamówić bramę w innym kolorze zewnętrznym, wówczas musimy liczyć się z dopłatą za kolor. Panel bramy TLP 80 Thermo występuje tylko w przetłoczeniu niskim i strukturze stucco (skórka pomarańczy).

bramydoprzechowalniwarzywjpg