Brama przemysłowa 3x3 m - niska cena

Na etapie planowania budynku bardzo często projektanci posługują się wymiarami bram standardowych. Często stosowane są bramy segmentowe o wymiarach 3x3 m - takie bramy uznawane są jako standardowe. Producenci dostosowali więc swoją ofertę do tych wymagań dlatego w cennikach bardzo często możemy spotkać tzw. wymiary standardowe bram w atrakcyjnych cenach.

Jak ta sytuacja wygląda u nas, w naszej ofercie na bramy przemysłowe? Otóż nasz cennik nie zakłada ani wymiarów niestandardowych i standardowych. Wszystkie bramy produkowane są na wymiar według zapotrzebowania. Dlaczego to jest ważne?

Bardzo często zdarza się, że projekt zakłada konkretne wymiary, ale na etapie realizacji dochodzi do jakiś zmian, które czasami są zamierzone, a czasami są dziełem przypadku. Proszę sobie wyobrazić, że mamy przygotowaną bramę 3x3 m, a otwór jest szerszy o 6 cm. Niby taka różnica nie jest duża, ale oznacza ona przesunięcie punktu mocowań prowadnicy pionowej do krawędzi otworu bramowego. Jeżeli teraz mamy do czynienia ze ścianą murowaną a nie betonowym otworem to taki montaż jest narażony na słabą stabilność, na możliwość wystąpienia wyłamań w murze.

Na poniższym rysunku, na modelu ściany, kolorem niebieskim zaznaczony został obszar, w którym mocowane są elementy bramy.

stdjpg