Bramy Przemysłowe

Bramy przemysłowe firmy RYTERNA słyną z solidności. Przy tego typu konstrukcjach nie ma miejsca na kompromisy jakościowe. Dzięki solidnym panelom możliwe jest budowanie bram o dużych powierzchniach. W standardzie możliwe jest wykonanie bram o rozmiarach 8000x6000 mm - większe wymiary na zapytanie. W uzgodnieniu z działem projektowania, jesteśmy w stanie zaproponować bramy przemysłowe o wymiarach 12000x8000 mm. Takie rozwiązania możliwe są dzięki wysokiej jakości elementom, które stosowane są w naszych bramach segmentowych.

Bramy przemysłowe RYTERNA to również ogromne możliwości i duża swoboda w planowaniu dodatkowych akcesoriów. W ofercie posiadamy wiele systemów prowadnic standardowych, przewyższonych, pionowych i prowadzeń pod kątem. Posiadamy duże możliwości przy planowaniu drzwi przejściowych, paneli przeszklonych i okienek.

Jesteśmy otwarci na współpracę z projektantami i firmami wykonawczymi. Zapraszamy do kontaktu.

Panele bram przemysłowych.

Bramy przemysłowe budowane są najczęściej z paneli ocieplanych pianką PU. Zastosowanie takich materiałów zapewnia zarówno trwałość, stabilność konstrukcji bramy jak również odpowiednie parametry izolacyjności termicznej. Panele występują w dwóch różnych wysokościach: 610 mm i 500 mm. To właśnie z takich panelu budowane są bramy. W przypadku potrzeby dopasowania wymiaru bramy przemysłowej, pod względem wysokości, dopuszcza się przycinanie panela pierwszego lub/i ostatniego, a w szczególnych przypadkach nadbudowę panela połączonego okuciami. Ta ostatnia ewentualność występują rzadko, przeważnie tam, gdzie inwestor chciał zastosować maksymalnie wysokie panele w całej konstrukcji bramy.
W bramach przemysłowych segmentowych najpopularniejszym panelem są panele z przetłoczeniem niskim i strukturą stucco (przypominającą skórkę pomarańczy). Przetłoczenia niskie nadają całemu panelowi odpowiedniej sztywności, co jest ważne szczególnie przy większych wymiarach bram i ciemniejszych kolorach. Struktura blachy z kolei jest łatwa do utrzymania bramy w dobrym stanie wizualnym - przy takiej strukturze łatwo jest zamaskować potencjalne zadrapania, które w normalnej pracy obiektu mogą się przydarzyć. Więcej na temat paneli stosowanych do budowy bramy można przeczytać tutaj.

Bramy przemysłowe z panelami przeszklonymi.

W standardowe bramy segmentowe możemy również wkomponować panele przeszklone. Jest to rozwiązanie często stosowane w rozmaitych warsztatach, zakładach produkcyjnych - czyli tam, gdzie zależy nam na tym, aby do wnętrza docierało światło dzienne. Trzeba jednak pamiętać o zasadzie, że każde takie przeszklenie zmniejsza opór cieplny bramy.
Innym rozwiązaniem są okienka. Okienka montowane są w standardowych panelach bramy, ale w porównaniu do paneli przeszklonych nie dają tyle światła. Czasami jednak inwestorowi zależy na niewielkim przeszkleniu, albo tylko na możliwości patrzenia przez bramę. O tych rozwiązaniach można przeczytać w dziale technicznym tutaj.

Kontakt.
tel. 608 442 900
tel. 796 804 904

Oferujemy również bramy segmentowe do przechowalni i chłodni z płaszczem o grubości 80 mm.

Zapraszamy do lektury strony w dziale technicznym - znajdą tam Państwo wiele pomocnych informacji.

Standardowy panel w bramach przemysłowych.

Dlaczego bramy przemysłowe, a nie bramy garażowe?

Bramami przemysłowymi nazywamy bramy segmentowe, które osiągają konkretny wymiar lub ze względu na przeznaczenie albo także na specyficzny system prowadnic. Wybór tu jest dość duży. Jednak przy standardowym systemie prowadnic można przyjąć, że bramy do wysokości 2990 mm są bramami garażowymi (seria TL) - od wysokości 3000 mm stają się bramami przemysłowymi (seria TLP). Ważna jest również szerokość. Jeżeli brama segmentowa będzie miała wymiar 5500x2850 mm to będzie to jeszcze brama, którą możemy zaproponować w wersji TL, ale brama, która będzie miała wymiar 6500x2850 mm będzie już bramą przemysłową, czyli seria TLP. Granicznym wymiarem bramy będzie tu szerokość 6000 mm - po jej przekroczeniu stosujemy już standardy odpowiadające bramom segmentowym. Dalej pozostają możliwości zastosowania różnych paneli do takiej bramy, ale najtańszą opcją bram przemysłowych będzie przetłoczenie niski i makroprzetłoczenie - wygląd paneli prezentowany jest wyżej, na naszej stronie.

W bramach przemysłowych mamy do dyspozycji wiele różnych systemów prowadnic: prowadnice pionowe, prowadnice przewyższone, prowadnice przewyższone i pod kątem. Wiele tych systemów jest oferowanych również w kilku wariantach, a ich dopasowanie uzależnione jest do rozmiaru bramy i innych elementów. Warto już na etapie planowania budowy zwrócić się do nas, aby uzyskać informację o dostępnych rozwiązaniach i wybrać najlepsze dla konkretnego budynku.