Bramy Przemysłowe

Bramy przemysłowe firmy RYTERNA słyną z solidności. Przy tego typu konstrukcjach nie ma miejsca na kompromisy jakościowe. Dzięki solidnym panelom możliwe jest budowanie bram o dużych powierzchniach. W standardzie możliwe jest wykonanie bram o rozmiarach 8000x6000 mm - większe wymiary na zapytanie. W uzgodnieniu z działem projektowania, jesteśmy w stanie zaproponować bramy przemysłowe o wymiarach 12000x8000 mm. Takie rozwiązania możliwe są dzięki wysokiej jakości elementom, które stosowane są w naszych bramach segmentowych.

Bramy przemysłowe RYTERNA to również ogromne możliwości i duża swoboda w planowaniu dodatkowych akcesoriów. W ofercie posiadamy wiele systemów prowadnic standardowych, przewyższonych, pionowych i prowadzeń pod kątem. Posiadamy duże możliwości przy planowaniu drzwi przejściowych, paneli przeszklonych i okienek.

Jesteśmy otwarci na współpracę z projektantami i firmami wykonawczymi. Zapraszamy do kontaktu.

Panele bram segmentowych.

Bramy przemysłowe budowane są najczęściej z paneli ocieplanych pianką PU. Zastosowanie takich materiałów zapewnia zarówno trwałość, stabilność konstrukcji bramy jak również odpowiednie parametry izolacyjności termicznej. Panele występują w dwóch różnych wysokościach: 610 mm i 500 mm. To właśnie z takich panelu budowane są bramy. W przypadku potrzeby dopasowania wymiaru bramy przemysłowej, pod względem wysokości, dopuszcza się przycinanie panela pierwszego lub/i ostatniego, a w szczególnych przypadkach nadbudowę panela połączonego okuciami. Ta ostatnia ewentualność występują rzadko, przeważnie tam, gdzie inwestor chciał zastosować maksymalnie wysokie panele w całej konstrukcji bramy.
W bramach przemysłowych segmentowych najpopularniejszym panelem są panele z przetłoczeniem niskim i strukturą stucco (przypominającą skórkę pomarańczy). Przetłoczenia niskie nadają całemu panelowi odpowiedniej sztywności, co jest ważne szczególnie przy większych wymiarach bram i ciemniejszych kolorach. Struktura blachy z kolei jest łatwa do utrzymania bramy w dobrym stanie wizualnym - przy takiej strukturze łatwo jest zamaskować potencjalne zadrapania, które w normalnej pracy obiektu mogą się przydarzyć. Więcej na temat paneli stosowanych do budowy bramy można przeczytać tutaj.

Bramy przemysłowe z panelami przeszklonymi.

W standardowe bramy segmentowe możemy również wkomponować panele przeszklone. Jest to rozwiązanie często stosowane w rozmaitych warsztatach, zakładach produkcyjnych - czyli tam, gdzie zależy nam na tym, aby do wnętrza docierało światło dzienne. Trzeba jednak pamiętać o zasadzie, że każde takie przeszklenie zmniejsza opór cieplny bramy.
Innym rozwiązaniem są okienka. Okienka montowane są w standardowych panelach bramy, ale w porównaniu do paneli przeszklonych nie dają tyle światła. Czasami jednak inwestorowi zależy na niewielkim przeszkleniu, albo tylko na możliwości patrzenia przez bramę. O tych rozwiązaniach można przeczytać w dziale technicznym tutaj.

prev next

Oferujemy również bramy segmentowe do przechowalni i chłodni z płaszczem o grubości 80 mm.

Zapraszamy do lektury strony w dziale technicznym - znajdą tam Państwo wiele pomocnych informacji.

Standardowy panel w bramach przemysłowych.