Bramy segmentowe produkowane są z paneli o wysokości 610 mm lub 500 mm. Przy niektórych wymiarach bram panel pierwszy lub ostatni zostają przycinane do żądanej wysokości. Standardowe panele bramy wypełnione są pianką PU i posiadają dobre parametry izolacyjne. W bramach przemysłowych najczęściej stosowanym panelem jest panel z przetłoczeniami niskimi lub makroprzetłoczeniami.
Przetłoczenia panela nie służą jedynie poprawie wyglądu bramy - mają zdecydowanie duży wpływ na sztywność płaszcza bramy przemysłowej - szczególnie bramy o znacznych szerokościach wymagają odpowiedniej konstrukcji.
Na powyższym zdjęciu prezentujemy najpopularniejszy wzór panela bramy przemysłowej. Przetłoczenia niskie dodatkowo wzmacniają panel bramy. Ważna jest również struktura powierzchni. Na zdjęciu pokazana jest najpopularniejsza struktura czyli stucco tzw. skórka pomarańczy. Chociaż w ostatnim czasie pojawiła się moda na panele gładkie to jednak należy z całą stanowczością stwierdzić, że bramy se strukturą stucco dłużej zachowują świeży wygląd. Szczególnie przy bramach przemysłowych nie jesteśmy w stanie uniknąć zadrapań, wgnieceń itp., które są normalną sprawą przy intensywnej pracy, a mówimy przecież o obiektach przemysłowych, warsztatach, magazynach gdzie często pracują setki osób. Na panelu ze strukturą stucco łatwiej ukryć tego typu zadrapania używając np. prostych korektorów.
Prezentujemy Państwu standardową paletę kolorów dla bram segmentowych dla paneli z przetłoczeniem niskim. Niektóre z nich występują tylko w strukturze woodgrain (RAL 9005 i RAL 1015). Pozostałe występują w strukturze stucco.
Zobacz informacje: Bramy przemysłowe.
Bramy segmentowe RYTERNA słyną z solidności i dobrego wykonania. Producent udziela 10 lat gwarancji na panele do bram.
Zobacz również naszą ofertę na bramy warsztatowe panoramiczne.