Projektowanie bram segmentowych na produkcji

Produkcja bram segmentowych to przede wszystkim odpowiednie zaprojektowanie. Chociaż często w obiektach przemysłowych, na halach stosuje się standardowe wymiary bram np. 3000x3000 mm lub 4000x4000 mm to już w kwestii dodatkowego wyposażenia sprawy wyglądają różnie. Dla inwestorów, którzy poszukują elastycznych rozwiązań mamy coś odpowiedniego.

U nas bramy segmentowe produkowane są na wymiar. Oznacza to, że nie ma u nas dopłat za wymiary pośrednie, nie ma też zróżnicowania czasowego podyktowanego wymiarami. Zamawiający będzie czekał tyle samo czasu na realizację bramy 3000x3000 mm oraz na bramę 3100x3080 mm. Dlaczego to jest takie ważne? Otóż projektując budynek możemy posługiwać się idealnymi wymiarami standardowymi bram segmentowych. Pierwsze problemy mogą jednak wystąpić już na etapie budowy - np. na życzenie inwestora zostaje zmieniona wysokość otworu, albo inwestor zaplanował inny poziom posadzki, albo zwyczajnie chciał mieć większy otwór.

Sytuacja, gdzie najczęściej mamy do czynienia z wymiarami niestandardowymi bram są wszelkiego rodzaju przeróbki, modernizacje i remonty obiektów. Zdarza się, że tam lepiej jest dopasować rozmiar bramy niż wykonywać przeróbki otworów, aby je dostosować do bram.

Elastyczne podejście do projektowania bram ważne jest także w sytuacji kiedy mamy potrzebę zastosować drzwi przejściowe w bramie lub panele przeszklone. U nas mogą Państwo bez dopłat zaplanować drzwi przesunięte na lewo czy prawo, drzwi o różnych szerokościach, w zakresie od 800 do 1100 mm, lewe lub prawe. Wiemy, że wielu producentów za takie zmiany wymaga sporych dopłat.

projekt_bramyjpg

Na załączonym projekcie widać, że inwestor zaplanował drzwi przejściowe w bramie i jednocześnie panel przeszklony. Takie rozwiązanie wymaga ustaleń, ale w naszej ofercie takie ustalenia są jak najbardziej możliwe. W tym konkretnym przypadku istnieje możliwość zmiany otwierania kierunku drzwi przejściowych, korekta szerokości drzwi (zmieniając układ przeszklenia).

Na naszej stronie znajdą Państwo również inne ciekawe projekty bram. Zapraszamy do lektury i do zapoznania się z naszymi możliwościami. Jakość tkwi w szczegółach.