Bramy do hal

Zapraszamy do skorzystania z oferty na bramy segmentowe do hali stalowych, które oferujemy na dokładnie na wymiar. Na naszej stronie znajdziesz informacje w jaki sposób zbudować poprawnie otwór (konstrukcję pod bramę przemysłową), aby uniknąć późniejszych przeróbek podczas montażu. Zawsze też zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje na etapie projektowania hali stalowej.

Współcześnie coraz więcej powstaje obiektów budowanych na bazie hali stalowych. W ten sposób powstają magazyny, warsztaty, hurtownie i inne obiekty handlowe i przemysłowe. Bardzo często w takich obiektach istnieje potrzeba zamontowania drzwi segmentowych, czyli ściśle mówiąc bram przemysłowych segmentowych. Bramy do hal stalowych nie różnią się niczym specjalnym w stosunku do bram montowanych w obiektach wznoszonych metodą tradycyjną, ale warto poświęcić więcej uwagi na etapie projektowania takiej hali, aby dopilnować prawidłowego przygotowania otworu - wiemy z praktyki, że na tym etapie często popełniane są błędy.
Do hali stalowej można zastosować kilka różnych systemów prowadnic. Uzależnione jest to przede wszystkim od ilości dostępnego miejsca na ścianie, na której ma być zamontowana brama. Jeżeli hala jest dużo wyższa niż otwór bramowy można zastosować system prowadnic przewyższonych HL-TM, a jeżeli wysokość na to pozwala, nawet system prowadnic pionowych VL-TM. Na rysunkach obok znajdą Państwo informacje o tym jak prawidłowo przygotować ramę pod konkretny system prowadnic bramy przemysłowej.

W przypadku wysokich hal stalowych, gdzie ważna jest przestrzeń np. potrzebna do ustawienia regałów można zastosować systemy prowadnic przewyższonych lub pionowych. W takiej sytuacji rama, czyli konstrukcja hali przygotowana do montażu bramy musi zakładać również taki system prowadnic. Warto również zadbać o to, aby na hali istniała przemyślana konstrukcja dachu z możliwością mocowania prowadnic poziomych do sufitu / dachu.

Zapraszamy do kontaktu:
tel. 668 368 535
tel. 608 442 900
tel. 604 933 337
infolinia: 800 707 999


Brama do hali - różne opcje wyposażenia.

Na każdy budynek, niezależnie od tego w jakiej technologii został zbudowany, należy patrzeć przez pryzmat użytkowania - to w jaki sposób będzie użytkowana hala będzie miało wpływ na ostateczny kształt bram. Dodatkowe wyposażenie bramy, które może okazać się przydatne to przede wszystkim drzwi przejściowe, okienka a przy większych bramach napęd elektryczny. Jeżeli hala będzie posiadać kilka bram to każda może być trochę inaczej skonfigurowana i pełnić różne funkcje.
W ofercie posiadamy także bogatą paletę kolorów co pozwala dopasować bramę do koloru całej hali, a konkretnie do płyty warstwowej, z której hala jest zbudowana. Do dyspozycji mamy najbardziej popularne kolory takie jak: RAL 7016, RAL 9006, ale również RAL 9007 czy też rzadziej stosowany ostatnio kolor biały RAL 9016 i RAL 9002.
Brama przemysłowa może być wyposażona w przekładnie łańcuchową - czyli napęd ręczny, ale również w napęd elektryczny. Dobór napędu elektrycznego do konkretnej bramy uzależniony jest od wielkości bramy i częstotliwości użytkowania. W naszej ofercie posiadamy napędy do bram sprawdzonych producentów.

Bramy do hal przemysłowych - na co zwrócić uwagę.

Solidność bramy w obiektach przemysłowych to najważniejsza cecha, która będzie miała wpływ na jej funkcjonowanie, żywotność i tym samym na zadowolenie inwestora. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dzięki wysokiej jakości paneli jesteśmy w stanie budować bramy o znacznych wymiarach, o dużych szerokościach i wysokościach. Można powiedzieć, że jesteśmy specjalistami od dużych bram przemysłowych.
Bardzo ważne jest także odpowiednie przygotowanie konstrukcji pod bramę. Od tego elementu zależy poprawność montażu i prawidłowa praca elementów bramy. Zachowanie pionów, poziomów i przekątnych jest bardzo istotne w tym przypadku.