System prowadnic "pod kątem" dla bram przemysłowych STD-SR.
Bramy przemysłowe występują również z prowadnicami poziomymi ustawionymi pod nietypowym kątem. W przypadku prowadnic STD, STD-RM, LHR-FM itp. mamy do czynienia z systemem gdzie płaszcz bramy po osiągnięciu wymiaru otwarcia "wędruje" w głąb pomieszczenia łamiąc się pod kątem 90 stopni w stosunku do prowadnic pionowych. Zdarza się jednak, że inwestorowi zależy na przestrzeni pod otwartą bramą. Tak dzieje się głównie w warsztatach samochodowych gdzie trzeba pogodzić prowadnice bramy warsztatowej z innymi elementami wyposażenia warsztatu takimi jak podnośnik itp. Jeżeli w obiekcie istnieje konstrukcja dachu umożliwiająca zastosowanie prowadnic "pod kątem" to właśnie system STD-SR jest odpowiednim rozwiązaniem.

Wymagany wymiar nadproża dla bram segmentowych z systemem prowadzenia STD-SR należy każdorazowo skonsultować z naszym działem technicznym. W każdym przypadku wymiar ten może być inny gdyż zależy on od kilku czynników: wymiar bramy oraz kąt nachylenia.

Podobnie jak w przypadku innych systemów prowadzeń nadproże i węgarki muszą tworzyć jedną płaszczyznę, zaś głębokość zabudowy  D jest podobna jak w przypadku bram przemysłowych z systemem prowadzenia STD.
Obok systemu STD-SR posiadamy w ofercie jeszcze systemy LHR-FM-SR, HL-TM-SR i STD-RM-SR.