Systemy prowadnic do bram magazynowych - przewyższenie.

System prowadnic HL-TM to system, który pozwala wykorzystać maksymalnie wysokość pomieszczenia, w którym montowana jest brama segmentowa. Musimy wiedzieć, że bramy segmentowe montowane są do otworu od strony wewnętrznej i unoszą się nad otwór, po prowadnicach - najpierw po prowadnicy pionowej i przechodząc na prowadnice poziomą.

System prowadzenia HL-TM to system, gdzie możemy mówić, w pewnym sensie, o przedłużeniu prowadnic pionowych. Nie można tego traktować dosłownie, gdyż te prowadnice nie będą ustawione względem ściany tak jak prowadnica pionowa, ale dla wyobrażenia sobie tego systemu warto tak właśnie go opisać.
Lepszym rozwiązaniem będzie jednak zapoznać się z tym rysunkiem, który wiele nam wyjaśni.

hl-tm_bramy_przemyslowejpg

Na tym rysunki widać wyraźnie, że płaszcz bramy "wędruje" do góry, odchylając się lekko od ściany (aby nie doszło do zarysowania paneli o nadproże), i w momencie osiągnięcia optymalnej wysokości załamuje się w głąb pomieszczenia. System ten daje się zastosować w budynkach, gdzie wymiar nadproża wynosi min. 700 mm. Na rysunku pokazano właśnie czym jest wymiar nadproża, czym jest wymiar "hl" - ten system nazywany jest również prowadzeniem wysokim.

Wysokie prowadzenie sprawdza się przede wszystkim w budynkach magazynowych i warsztatach. Tam musimy często zadbać o to, aby prowadnice bramy nie przeszkadzały np. w poruszaniu się wózków widłowych czy przy podnoszeniu auta na podnośniku. System HL-TM został szczegółowo opisany w naszym dziale technicznym, który można zobaczyć tutaj.

Jeżeli wysokość pomieszczenia pozwala na pionowe otwarcie bramy to można również skorzystać z systemu VL-TM, któremu poświęcimy oddzielny artykuł.
Jeżeli informacje, tu przedstawione nie są wystarczające to zachęcam do kontaktu z naszą firmą, gdzie wyjaśnimy wszystkie kwestie techniczne dotyczące systemów prowadzeń w bramach przemysłowych RYTERNA. Warto jednak wiedzieć, że to zaledwie mały wycinek naszej bogatej oferty systemów prowadzeń.