Prowadzenie wysokie w bramach przemysłowych.

System prowadzenie z przewyższeniem HL-TM to system, który sprawdzi się w wysokich budynkach, tam gdzie otwór bramy segmentowej jest dużo niższy niż ściana, do której brama jest montowana. Najczęściej takie warunki panują w wysokich magazynach lub w warsztatach samochodowych, gdzie powinniśmy zrobić miejsce pod bramą np. dla podnoszonego na podnośniku samochodu. Zobacz informacje na temat bram warsztatowych.
Jak widać na poniższym rysunku brama w pierwszej fazie unosi się pionowo, a dopiero w określonym miejscu załamuje się w głąb pomieszczenia. Miejsce "złamania" prowadnicy będzie określała wysokość przewyższenia.
Minimalny wymiar nadproża, gdzie można zastosować system prowadzenia HL-TM to 700 mm.

Sposób przygotowania otworu i nadproża pod bramę segmentową.

Na poniższym rysunku pokazujemy w jaki sposób powinien być przygotowany otwór i nadproże dla bramy przemysłowej tego typu. Kolorem niebieskim wokół otworu bramowego zaznaczona jest przestrzeń, która musi stanowić jedną, równą płaszczyznę. Na rysunku widzimy wymiary oznaczone jako "h", "hl" i wymiar "AB". Wymiar "h" to cała dostępna przestrzeń nadproża, natomiast wymiar "hl" to wymiar, który określa wysokość załamania prowadnicy. Wymiar ten jest ściśle powiązany z wymiarem "AB", a on z kolei będzie uzależniony od rozmiaru sprężyn - dla mniejszych bram segmentowych wymiar "AB" będzie wynosił 200 mm, dla większych bram, gdzie potrzeba jest zastosować większe sprężyny wyważające wymiar ten może wynosić 300 mm lub więcej.

Za każdym razem mogą Państwo skorzystać z konsultacji - po zapoznaniu się z wymiarami bramy jesteśmy w stanie określić te wymiary dokładnie. W ofercie posiadamy również system HL-MM z obniżonym wałem, ale jest to system, który nie daje się zastosować do dużych bram przemysłowych, jest systemem droższym i bardziej złożonym. O tym rodzaju prowadzenia mogą przeczytać Państwo w innym dziale.


Przygotowanie konstrukcji stalowej pod bramę.

Na poniższym rysunku pokazany jest sposób przygotowania konstrukcji stalowej pod bramę przemysłową z systemem prowadnic przewyższonych HL-TM. Warto jednak zaznaczyć, że przy przewyższeniach powyżej 1500 mm warto jednak zastosować inny wzór ramy stalowej pod bramę - myślę tu o ramie skonstruowanej jak ta do systemów pionowych, z tą jedną różnicą, że zmieniamy wymiar nadproża, czyli wymiar "h".