Bramy segmentowe do niskiego nadproża.

System prowadnic STD-RM przeznaczony jest do niskich nadproży w bramach przemysłowych. Zastosowanie systemu ze sprężynami z tyłu pozwala jednocześnie osiągnąć pełne światło przejazdu w bramach bez drzwi przejściowych. W bramach z drzwiami konstrukcja płaszcza i progu sprawia, że po pełnym otwarciu otwór jest ograniczony o kilka centymetrów. Każdorazowo należy uzgodnić zastosowanie tego systemu w bramach.
Zaraz po systemie standardowym STD jest to najczęściej stosowany system prowadzeń w obiektach gdzie mamy do czynienia z remontami, przebudową, wymianą bram.

System prowadnic STD-RM ze sprężynami z tyłu można zastosować w bramach przemysłowych gdzie nadproże wynosi zaledwie 190 lub 200 mm. W przypadku tego systemu prowadzenia należy sprawdzić dostępną przestrzeń w głębi pomieszczenia bowiem wymaga on znacznej przestrzeni. Głębokość zabudowy D=H+1220 mm.
Jeżeli brama ma pracować z przekładnią łańcuchową to trzeba również mieć na uwadze, że łańcuch będzie wisiał w głębi pomieszczenia, po lewej lub prawej stronie. W przypadku bram o wysokości do 3 m można zastosować napęd elektryczny przemysłowy bez awaryjnej przekładni łańcuchowej i w przypadku awarii obsługiwać bramę ręcznie. W przypadku większych bram i napędów elektrycznych łańcuch może zostać podwieszony.

Ze względu na fakt zlokalizowania sprężyn nadproże nie musi wytrzymywać dużych obciążeń dlatego system ten znakomicie nadaje się do przerabianych otworów bramowych - nadproże może być wykonane nawet ze styropianu itp.

Niskie nadproże.

Zbudowanie konstrukcji stalowej do bramy z systemem prowadzenia STD-RM do niskiego nadproża jest bardzo proste, jednak musimy pamiętać, że przy większych bramach to konstrukcja dachu lub konstrukcja sufitu będzie musiała utrzymać ciężar sprężyn wyważających.