Bramy do obory

Bramy segmentowe do obory to bardzo często spotykane rozwiązanie. Taka brama przydaje się szczególnie na korytarzu paszowym i dodatkowo jest wyposażona w napęd elektryczny ze sterowaniem na pilota. To bardzo wygodne rozwiązanie w oborach ułatwia życie rolnikom.

Pomimo tego, że tego typu brama w oborze jest używana praktycznie tylko wtedy, gdy na korytarz paszowy wjeżdżamy paszowozem, aby zadać karmę, to jednak warto zastosować wygodny napęd elektryczny. Pozwoli to bez problemu wykonać taką czynność szybciej, bez angażowana osób trzecich.

Brama do obory na korytarz paszowy.

Do tej pory w oborach stosowano różne rozwiązania jeżeli chodzi o bramy. Często były to bramy dwuskrzydłowe, otwierane na dwie strony. Czasami były to też bramy przesuwne, przesuwały się na bok, chociaż to drugie rozwiązanie nie zawsze dało się zastosować.

Bramy dwuskrzydłowe mają ogromną wadę w tym przypadku. Zdarzało się, że podmuch wiatru mógł uszkodzić samą bramę lub uszkodzić maszynę, traktor, zamykając ją w najmniej oczekiwanym momencie.

Teraz coraz częściej to właśnie bramy przemysłowe, bramy segmentowe stosowane są do obór z korytarzem paszowym. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste.

Szczególnie w okresie zimy mamy możliwość skrócić czas otwarcia bramy. Przed wjazdem na korytarz paszowy możemy przy użyciu pilota otworzyć bramę bez wysiadania z traktora, a następnie zamknąć ją po wjechaniu.

Brama do obory i wyposażenie

Brama do obory może być wyposażona w różne elementy dodatkowe. Warto rozważyć takie opcje jak:

  • zastosowanie napędu elektrycznego z pilotem;
  • zastosowanie fotokomórek zabezpieczających;
  • drzwi przejściowe w bramie;
  • okienka w bramie;
  • zmiana elementów ze stali ocynkowanej na stal nierdzewną.

Zapraszamy do kontaktu:
tel. 604 933 337
tel. 608 442 900
infolinia: 800 707 999


Trwałość bram segmentowych w oborze.

Standardowe bramy segmentowe wykonane są z elementów ocynkowanych. W większości przypadków nie występują problemy z samym panelem do bramy, która jest zamontowana w oborze. W takich warunkach najszybciej rdzewieją zawiasy międzypanelowe, w których ocynk w naturalny sposób "wyciera się" podczas pracy.

W oborze można więc zastosować dodatkowe wyposażenie w postaci zawiasów ze stali nierdzewnej. Chociaż wielu użytkowników twierdzi, że przy minimalnej dbałości (okresowe smarowanie zawiasów) nawet te standardowe spokojnie posłużą 10 - 15 lat. Sprawdza się więc tutaj przysłowie, że jak się dba, tak się ma.

Dla osób, którym jednak zależy na dobrym wyglądzie bramy w długim okresie czasu polecamy wyposażenie w elementy ze stali nierdzewnej. Można zamówić bramę do obory z zawiasami ze stali nierdzewnej, z linkami ze stali nierdzewnej, a nawet prowadnice mogą być wykonane w takich samym standardzie.

Specjalizujemy się w bramach przemysłowych. W naszej pracy bramy przemysłowe do obór, hal, czy magazynów to codzienność. Jesteśmy w stanie zaproponować różne rozwiązanie, do różnych obiektów. Dysponujemy nie tylko wiedzą techniczną na temat bram, ale również własnymi ekipami montażowymi.
Zamówienia realizujemy kompleksowo: dostarczamy bramy, montujemy a w razie problemów służymy serwisem.